מאז שעולמות הייצור, ההייטק והעסקים פועלים במתכונת של פרויקטים, הוקמו לא מעט חברות לניהול פרויקטים, המעניקות משירותיהן לארגונים וחברות הזקוקים לכך.

מנעד השירותים בא לענות על הצורך במנהלי פרויקטים מקצועיים, בניהול מקצועי של פרויקטים, כולל הקמת גוף או מנהלת PMO שמתפקידו לרכז את כלל הפרויקטים בארגון ולנהל אותם תחת מתודות, בקרה ופיקוח רצופים.

חברת RBS Projects הינה מהחברות לניהול פרויקטים שמובילות בישראל במתן מגוון שירותים בתחום, כולל קורס הכנה להסמכת PMP שהיא מעבירה בשיתוף עם הטכניון בקמפוס בחיפה ובקמפוס בשרונה בתל אביב.

ניהול פרויקטים היום, נחשב לתחום מקצועי הדורש הסמכות, ניסיון וידע שהנם קריטיים להובלת ולהצלחת פרויקטים. זאת מספקת חברת RBS Projects בשירותים שהיא מציעה ללקוחותיה, הן ברמת מנהלי פרויקטים במיקור חוץ, הן הכשרת והדרכת עובדים ועוד.

הדרכת עובדים

חברת RBS Projects מעבירה הדרכות מקצועיות לעובדי חברות, למנהלי פרויקטים ולגורמים אחרים בתוך ארגונים ובחברות, המעורבים או מהווים חלק מצוותי ניהול פרויקטים בארגון.

ההדרכות מתמקדות בנושאי ניהול בכלל ובניהול פרויקטים בפרט על סמך מתודולוגיות של מדריך ה-PMBOK® GUIDE מטעם ה-PMI הארגון העולמי לניהול פרויקטים. בנוסף, כוללות ההדרכות סדנאות שונות לרכישת מיומנויות ניהוליות חשובות ולפיתוח כישורים אישיים הנדרשים מכל מנהל פרויקט, הן בהיבט המקצועי והן בהיבט האישי.

בין נושאי הלימוד: מהם המודלים השונים של התקשרויות בשיטות שונות, ניהול סיכונים, תכניות אסטרטגיות בקרה ומעקב, ניהול אינטגרציה ושינויים, ניהול תכולה, זמן, תקציב, מהו מכרז? ועוד.

מיקור חוץ וקבלנות משנה

חברות לניהול פרויקטים, כדוגמת: RBS Projects משמשות זרוע החברה לניהול פרויקטים בחברות ובארגונים רבים, במתכונת של שירותים במיקור חוץ.

מנהלי הפרויקטים הבכירים של החברה, מעניקים מהידע והניסיון שלהם ומנהלים את הפרויקטים של הארגון, תוך הטמעת מתודולוגיות, נהלים, מערכות מידע, תוכנות ועוד כלים ועזרים הנדרשים לניהול מתקדם של פרויקטים. השירות ניתן לחברות שאינן מעסיקות מנהלי פרויקטים מקצועיים או סיוע למנהלי פרויקטים קיימים הזקוקים לתמיכה ולהובלה של מנהלי פרויקטים מנוסים או לחברות הנמצאות בצמיחה ובחוסר במשאבים.

ממחקרים עלה כי כאשר מנהלים פרויקטים עם מתודולוגיות סדורות, יש הצלחה של 90% לעומת 30% בפרויקטים שלא נהגו כך. פנייה אל חברות לניהול פרוייקטים היא הבחירה הטובה והיעילה ביותר בשביל הארגון שלך.

הקמת גוף PMO בתוך ארגון

PMO) Project Management Office), הינו משרד ניהול פרויקטים, המוקם בתוך ארגון או חברה, שיש להם פרויקטים מורכבים, או שמעוניינים לרכז את הפרויקטים שלהם תחת "מטרייה" אחת של תכנון, ניהול ובקרה.

תחומי אחריותו ותפקידיו של משרד לניהול פרויקטים, משתנים בהתאם לצורך של כל ארגון, אך התפקיד העיקרי שלו הוא להוות זרוע תכנון וניהול אחראית על הפעילות הפרויקטאלית של הארגון.

מערך זה מרכז את כל הידע המקצועי בתחום, והקמתו נועדה לשפר, לייעל, לקבוע סטנדרטים ולעבוד לפי מתודולוגיות של ניהול פרויקטים, תוך הטעמת שיטות גישות, תוכנות ועוד. 

מה עושה מנהל הפרויקטים ?

 • תכנון וביצוע תכניות עבודה של פרויקטים
 • אינטגרציה בין תכניות ופרויקטים
 • תכנון ובקרה של לוחות זמנים, ביצוע הערכות וזיהוי בעיות
 • תכנון התקציב של הפרויקט, מול הכנסות ועלויות
 • ניהול משאבים בארגון, בהתאם לסדרי העדיפויות של הפרויקטים
 • הובלת ישיבות בקרה, מול ניהול שינויים ובכלל
 • הכנת דוחות סטאטוס תקופתיים
 • תמיכה, סיוע והכשרת מנהלי הפרויקטים של הארגון
 • מעקב רצוף אחר התקדמות הפרויקט, זיהוי בעיות ומציאת פתרונות
 • הפעלת תכניות פעולה מול זיהוי סיכונים
 • ראייה כוללת של הפרויקטים בארגון, השפעתם זה על זה וקבלת החלטות

PMBOK is a registered mark of the Project Management Institute, Inc

Summary
Article Name
חברות לניהול פרויקטים
Description
מאז שעולמות הייצור, ההייטק והעסקים פועלים במתכונת של פרויקטים, הוקמו לא מעט חברות לניהול פרויקטים, המעניקות משירותיהן לארגונים וחברות הזקוקים לכך.מנעד השירותים בא לענות על הצורך במנהלי פרויקטים מקצועיים, בניהול מקצועי של פרויקטים, כולל הקמת גוף או מנהלת PMO  שמתפקידו לרכז את כלל הפרויקטים בארגון ולנהל אותם תחת מתודות, בקרה ופיקוח רצופים. חברת RBS Projects הינה מהחברות לניהול פרויקטים שמובילות בישראל במתן מגוון שירותים בתחום, כולל קורס הכנה להסמכת PMP שהיא מעבירה בשיתוף עם הטכניון בקמפוס בחיפה ובקמפוס בשרונה בתל אביב.
Author
Publisher Name
RBS Projects Ltd
Publisher Logo
למידע נוסף