יותר ויותר חברות מסתייעות היום במנהלי פרויקטים חיצוניים לניהול פרויקטים בחברותיהן. חברת RBS projects, היא מהחברות המובילות בארץ בניהול פרויקטים והדרכות ! החברה מציעה את שירותיה ומספקת ללקוחותיה, אנשי מקצוע ומומחים מהשורה הראשונה, בעלי ותק רב וניסיון עשיר. מסתבר כי לעיתים רבות, ניהול פרויקטים ע"י מומחים חיצוניים מתגלה כיעיל הרבה יותר ואף משתלם כלכלית, מהקמת מחלקה חדשה לצורך ניהול פרויקטים הדורשת גיוס והכשרה של כוח אדם מקצועי.

לחברת RBS projects ניסיון רב בניהול פרויקטים בחברות וארגונים מהגדולים במשק. הניסיון נצבר, בין השאר בניהול פרויקטים בגופים פיננסיים, קופות חולים, חברות היי טק ועוד. בנוסף מעבירה החברה הדרכות בתוך החברות למנהלי פרויקטים, וקורסי הסמכה ב-®PMP למנהלי פרויקטים בטכניון בחיפה ובקמפוס שרונה בתל אביב.

 

באיזה פרויקטים נוכל לסייע לכם?

  • הטמעת שינויים וחידושים בשיטות עבודה או במבנים ארגוניים
  • פיתוח שירות חדש או מוצר חדש
  • פיתוח והטעמת מערכות מידע, תוכנה ועוד
  • הקמה של מפעלים, תשתיות, תחבורה, פרויקטים בתחום מערכות המידע, פרויקטים חקלאים ועוד
  • פיתוח ויישום נהלים או תהליכים עסקיים חדשים
  • בנייה והתאמה של מערכי הדרכה לצורך מתן שירות
  • תכנון של קמפיינים פרסומיים
  • הקמה של פרויקטים חברתיים בתחום ההתנדבות, ההשכלה ועוד
  • הטמעת נהלים בארגונים ואגודות

 

איך יכול ניהול פרויקטים לתרום לכל חברה ולכל ארגון?

ניהול פרויקטים הוא ניהול של משימה גדולה המורכבת ותלויה ברצף של אנשי תכנון, אנשי ביצוע ואנשי בקרה. זהו למעשה ענף במדעי הניהול העוסק בניהול של פרויקטים המוגדרים בתקציב ובזמן.  

המטרה של פרויקט היא לייצר שירות, מוצר או תוצאה ייחודיים, תוך יישום של כלים, שיטות, מיומנויות ושימוש בידע רלבנטיים. המטרה הסופית היא לנהל פרויקט מוצלח שיש לו מראש דרישות, תכולה מספקת, תכנון מוקפד, מקיף ושלם, מעורבות של המשתמשים ושל ההנהלה הבכירה וכמובן את כל המשאבים הנחוצים.

חברות הזקוקות לניהול פרויקטים ע"י מנהלי הפרויקטים שלנו, עושות זאת מטעמים של חוסר ידע וניסיון, היעדר יכולת לבצע תכנון ובקרה וגם חוסר במנהלי פרויקטים בנקודת זמן נתונה. פעמים רבות אנו גם נדרשים לנהל פרויקט "תקוע", פרויקט מורכב מדי, או פרויקט כזה שסטה מהתוכנית ויש קושי בהשבתו למסלול.

חברה לניהול פרויקטים מעסיקות אנשי מקצוע מומחים בתחום ניהול פרויקטים, מטמיעות שיטות חדשות, ידע ותוכנות, וכך הן מצליחות "להרים" ולסיים בהצלחה כל פרויקט.

 

"חילוץ" של פרויקט תקוע – תפקידן של חברות לניהול פרויקטים

פרויקט צריך לייצר תוצרים טובים, מהירים ואיכותיים בזמן מוגדר מראש.

לכן הוא צריך להיות "על המסלול" ולתפקד באופן מיטבי. פרויקט כושל יש "לחלץ" משום שדומה הדבר למשאית ענקית התקועה בצד הכביש המהיר והדבר הראשון שיש לעשות זה לחלצה. במושגים של פרויקט, יש לאתר את הסיבות לכישלונו ולתקנן. יש מנעד רחב של סיבות העלולות לגרום לכישלון פרויקט. ביניהן ניתן למנות: היעדר תיאום בין צוותי הפרויקט ובינם לבין עצמם, לבין ספקים, לבין גורמים אחרים בחברה. היעדר מנהיגות ברורה להובלת הפרויקט, כמו גם חוסר של בקרת שינויים מתאימה. מבנה ארגוני לא מתאים, קריטריונים בלתי נהירים של קבלה, ריבוי ועדות, בחירת נציגים לא מתאימים, היעדר מבנה הולם לניהול הפרויקט ועוד.

במקרה כזה, מנחה חברת RBS projects את מנהלי הפרויקטים שלה לקחת "צעד אחד לאחור", לזהות את הגורמים השיטתיים הגורמים לבעיות אלה, ולהתייחס לפרויקט כאל פרויקט חדש ולא כאל פרויקט כושל. יש הרבה מוטיבציה ויכולת לפרספקטיבה חדשה, בניסוח ובהגדרה האלה.

The Project Management Professional (PMP) is a registered mark of the Project Management Institute, Inc.

קרא גם על: קורס ניהול פרויקטים

Summary
Article Name
חברות ניהול פרויקטים
Description
חברת RBS projects, היא מהחברות המובילות בארץ בניהול פרויקטים והדרכות ! החברה מציעה את שירותיה ומספקת ללקוחותיה, אנשי מקצוע ומומחים מהשורה הראשונה, בעלי ותק רב וניסיון עשיר. מסתבר כי לעיתים רבות, ניהול פרויקטים ע"י מומחים חיצוניים מתגלה כיעיל הרבה יותר ואף משתלם כלכלית, מהקמת מחלקה חדשה לצורך ניהול פרויקטים הדורשת גיוס והכשרה של כוח אדם מקצועי.
Author
Publisher Name
RBS Projects Ltd
Publisher Logo
למידע נוסף